29 Mayıs toplu taşıma ücretsiz mi? İstanbul’da otobüsler, Marmaray, metro, metrobüs bedava mı?

29 Mayıs 1453’te Osmanlı Devleti padişahı Fatih Sultan Mehmed tarafından fethedilen İstanbul’un 571. yılı kutlanıyor. Bu anlamlı gün için 29 Mayıs günü ulaşım ücretsiz olarak hizmet verecek.

İSTANBUL’DA MARMARAY, OTOBÜS, METROBÜS, TRAMVAY, METRO ÜCRETSİZ Mİ?

İBB tarafından yapılan açıklamaya göre otobüsler, metro, metrobüs, vapur ve Marmaray ücretsiz olacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“29 Mayıs Çarşamba günü İstanbul’un Fethi dolayısıyla toplu ulaşım ücretsiz olacaktır. Kişiselleştirilmiş İstanbulkartınız ile ücretsiz ulaşımdan faydalanabilirsiniz.

İSTANBUL’UN FETHİ KUTLANACAK?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Fatih Sultan Mehmet Han’ın emaneti olan İstanbul’un fethinin 571. yılını çeşitli etkinliklerle kutlayacak. 29 Mayıs günü Maltepe Etkinlik Alanında gerçekleşecek kutlamalar, Sena Şener konseri ile başlayacak. 

Kutlamalar Haluk Levent konseri ile devam edecek.  İstanbul’un fethi olan 29 Mayıs’ta kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahiplerine, İBB’ye bağlı toplu taşıma araçları ücretsiz olacak. Etkinlik için kapılar 18.30’da açılacak. 

Saat 19.30’da Sena Şener konseri başlayacak. Konserin ardından mehteran gösterisi ve fethin yıldönümüne özel hazırlanan 29 Mayıs Gösterisi sahnelenecek. Saat 21.40’ta ünlü sanatçı Haluk Levent sahneye çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir